Հունվարի 26-ին «Կապիտալ շուկայի աջակցություն մասնագիտացված եւ նոր տախտակների զարգացմանը եւ Շանհայի մասնագիտացված եւ նոր մասնագիտացված տախտակների խթանման համաժողովին», Շանհայի քաղաքային կոմիտեի ֆինանսների կոմիտեի գրասենյակը կարդաց Շանհայի մասնագիտացված եւ նոր մասնագիտացված տախտակների համար գրանցման ծանուցումը, Շանհայի բաժնեմասի պահառության առեւտրի կենտրոնը:Շանհայ Lifengasնրանցից մեկն է
Շանհայի փոխքաղաքապետ պարոն Չեն ie եիին իր խոսքում նշեց, որ մասնագիտացված եւ նոր ձեռնարկությունների զարգացումը չի կարող առանձնացվել կապիտալի շուկայի աջակցությունից: Մասնավորապես, բաժնետոմսերի ֆինանսավորումը եւ ցուցակագրման ֆինանսավորումը ձեռնարկությունների համար կարեւոր միջոցներ են դարձել արագ զարգացման հասնելու համար: Ըստ հաղորդումների, ներկայումս Շանհայում A-Share շուկայում թվարկված 158 մասնագիտացված եւ նոր ձեռնարկություններ են, որոնք կազմում են Շանհայում A-Share- ի ցուցակված ընկերությունների ավելի քան մեկ երրորդը:
Ներկայումս Շանհայը հետապնդում է նոր արդյունաբերականացման ռազմավարական նպատակը, ակտիվացնելով մասնագիտացված եւ նոր ձեռնարկություններ մշակելու եւ նոր արտադրողական ուժերի մշակման ուղղությամբ: Չեն i իեն նշել է, որ Շանհայը պետք է ամրապնդի քաղաքականության ուղեցույցը եւ ճշգրիտ ծառայությունները, բարելավեք եւ արդիականացրեք հիմնական ձեռնարկությունների համար, խթանեք ճշգրիտ եւ անմիջական քաղաքականություն, հարմարավետ մուտք եւ կիրառման արդյունավետ մշակում: Այն պետք է շարունակի օգտագործել կապիտալի շուկայի թափլարումը եւ իրականացնել «մեկ շղթա, մեկ շղթա»; Պլանավորեք «Փոքր, միջին եւ միկրո ձեռնարկությունների ֆինանսավորման խթանման միջոցներ», ձեռնարկությունների ֆինանսավորման միջավայրը շարունակաբար օպտիմալացնելու համար. Անհրաժեշտ է բոլոր կողմերից ռեսուրսներ հավաքել, համատեղ ուժ կազմելու եւ խելացի, կանաչ եւ ինտեգրված զարգացման հնարավորություններ խլելու համար `արդյունաբերական զարգացման համար« միջուկային պայթյունի կետերը »ավելի լավ մշակելու համար:
Միջոցառման վայրում 6 մասնագիտացված եւ նոր փոքր եւ միջին ձեռնարկությունների ներկայացուցիչներ են արժանացել «մասնագիտացված եւ նոր փոքր եւ միջին ձեռնարկություններ» անվանումները, բաշխվել են հատուկ ֆինանսական «սպասարկման փաթեթներ»: Այս անգամ հրապարակված հատուկ ֆինանսական «Ծառայությունների փաթեթը» հիմնականում ներառում է բանկերի, արժեթղթերի, ֆոնդերի եւ այլ ֆինանսական հաստատությունների կողմից գործարկված նորարարական ապրանքներ, որոնք հիմնված են մասնագիտացված եւ նոր ձեռնարկությունների բնութագրերի վրա, աջակցելով բազմաբնույթ կապիտալի շուկաների զարգացման եւ նոր ձեռնարկությունների զարգացմանը: Դեպքի վայրում 10 առեւտրային բանկ պայմանագրեր են կնքել մասնագիտացված եւ նոր ձեռնարկություններին վարկը երկարացնելու համար: